Με τη συμμετοχή της TÜV HELLAS (TÜV NORD) πραγματοποιήθηκε η Ημερίδα της Ένωσης Ξενοδόχων Ν.Κορινθίας με θέμα: «Ασφαλιστικές Καλύψεις στον Τομέα Διαχείρισης Κινδύνων στον ξενοδοχειακό κλάδο».
Ο κ. Γιάννης Οικονομίδης, Διευθυντής Πιστοποίησης του Φορέα μας, τόνισε τη σπουδαιότητα που έχει η Πιστοποίηση στον ξενοδοχειακό κλάδο.
Μια διαδικασία που προσδίδει σημαντική προστιθέμενη αξία στις προσφερόμενες υπηρεσίες και αναβαθμίζει το επίπεδο τουριστών στο οποίο θα πρέπει να απευθύνεται ο κλάδος του τουρισμού στη χώρα μας.
![](https://www.tuv-nord.com/fileadmin/_processed_/f/1/csm_35553432_1799762196780990_7595140331394301952_o_4a651a3ae8.jpg)
![](https://www.tuv-nord.com/fileadmin/_processed_/f/1/csm_35553432_1799762196780990_7595140331394301952_o_dcbc75dd91.jpg)
![](https://www.tuv-nord.com/fileadmin/_processed_/f/1/csm_35553432_1799762196780990_7595140331394301952_o_368bc53ced.jpg)
![](https://www.tuv-nord.com/fileadmin/_processed_/f/1/csm_35553432_1799762196780990_7595140331394301952_o_a9c95c9668.jpg)